Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Sivas - ZaraSivas - Zara
KEVENLİKEVENLİ
Köyü DerneğiKöyü Derneği
WwwWww
.KevenliKoyu..KevenliKoyu.
ComCom
Takip Edin Takip Edin

Dernek
Dernek Logosu Dernek Logosu

Reklamlar Reklamlar


Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz
Anket Anket

  • 14.11.2011deneme1105 hit0 yorum
Basın Bülteni Basın Bülteni

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@kevenlikoyu.com

google-site-verification: googlec2c5f5469272c8de.html

BÜYÜKLERDEN DUYUMLARI BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Sevgili Kevenlililer,

Köyümüzün oluşumu hakkında bilgiler toplamaya başladık ve sizlerden destek istiyoruz. Aşağıdaki "YORUM" Bölümüne; Kevenli´ye nereden gelindiğine dair büyüklerimizden duyduklarımızı paylaşalım. Köyümüzün başlangıcına, soyisimlerin nasıl oluştuğu konusunda sağlıklı bilgiler toplayalım. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Sivas Zara Kevenli Köyü Dermeği Başkanı

Hami ARSLAN
ÖRNEK DAVRANIŞ
Kevenli Köyü Eski Muhtarı Rahmetli Rıza Demir Döneminde olan bir olay kendisi Hami Arslan´a anlattı; Yukarı Kevenliye Yese yol açar lakin henüz yeşil olan buğda tarlasının önüne gelince çalışmayı durdururlar tarla sahibinden izin almak lazım derler tarlada Murtaza Yıldırıma aitdir Çalışanlar bunu düşünürken elinde tırpan kendilerine doğru koşan birini görürler kendilerine saldıracağını zanneden şef ve diğer çalışanlar korkarak bekleşirler fakat elinde tırpanla gelen şahıs kimseye bir şey demeden yeşil tarlayı rast gele biçmeye başlar biçme işi bittikten sonra sorarlar senin bize saldıracağını zannettik sen ise bizim işimizi kolaylaştırdın neden biçtin yeşil tarlayı Murtaza Yıldırım siz benim köyüme yol yapacasınız ben bu tarlayı esirgermiyim feda olsun diyince şef sen bu fedakarlığı yaptıkdan sonra bizede bu yolun en iyisini yapmak düşer der.

GÖNDERİLEN YORUMLARGÖNDERİLEN YORUMLAR

Ekleyen: SAMETTİN YILDIRIM 26 Mart 2012, Pazartesi 20:47
ARSLAN,ŞAHİN,ŞİMŞEK VE YILDIRIM HANELERİNİN AYNI SOYDAN GELDİĞİNİ BİLİYORUZ HAŞARI MEHMET'İN OĞULLARI ALİ VE ABUŞAĞA ; ALİLİNİN OĞULLARI YUSUF ŞAHİN VE NURİ ASLAN ABUŞAĞANIN OĞULLARI HAKKI YILDIRIM (Abuseyit,Kazım ve Fadime Yıldırıml arın babası)VE PAŞA ÖMER ŞİMŞEK (İbrahim,Rafet Şimşek lerin babaları) Bu bilgilerde eksiklik yanlışlık varsa düzeltilmeli geriye doğru daha çoğunu bilen varsa eklerse sevinirim

Ekleyen: SAMETTİN YILDIRIM 27 Temmuz 2010, Salı 10:48
Has adamdır gerçekten çevresine hep iyilik düşünür Allah sağlık selamet versin Aynı zamanda babamın bu davranışıyla gurur duydum Bunu bizmle paylaşan başkanada teşekkür ederim
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,3418

KevenliKoyu.Com © 2009
Sivas Zara Kevenli Köyü Derneği http://www.KevenliKoyu.com

Tam Ekran